نوشته شده توسط : hi

لباسشویی اتوماتیک را میتوان به دو گروه تقسیم کرد

1 – لباسشویی اتوماتیک 2 – لباسشویی تمام اتوماتیک ( خشک کن کامل )

تفاوت لباسشویی اتوماتیک و تمام اتوماتیک در خشک کردن لباسها میباشد ، ماشین لباسشویی اتوماتیک از سیستم حرارتی برای خشک کردن استفاده میکند در صورتیکه لباسشویی تمام اتوماتیک از سیستم حرارتی برقی برای خشک کردن استفاده میکند .

انواع ماشین لباسشویی اتوماتیک با مشخصات

انواع ماشین لباسشویی اتوماتیک به 10 گروه تقسیم میشود .

گروه 1 : ماشین لباسشویی اتوماتیک در از جلو با گردش دورانی سریع .

گروه 2 : ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک ترکیبی در از جلو با گردش دورانی سریع و خشک کن 100% .

گروه 3 : ماشین لباسشویی اتوماتیک دیجیتالی در از جلو ، با گردش دورانی سریع .

گروه 4 : ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک دیجیتالی در از جلو ، با گردش دورانی سریع و خشک کن 100% .

گروه 5 : ماشین لباسشویی اتوماتیک در از جلو  با گردش دورانی سریع .

گروه 6 : ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک دیجیتالی در از جلو با گردش دورانی سریع و خشک کن 100 % .

گروه 7 : ماشین لباسشویی اتوماتیک در از بالا با گردش دورانی سریع و حرکت پروانه نیم دور با گیربکس .

گروه 8 : ماشین لباسشویی اتوماتیک در از بالا ، با گردش دورانی سریع و دارای تسمه و پولی و شفت .

گروه 9 : ماشین های لباسشویی اتوماتیک دیجیتالی در از بالا با گردش دورانی سریع و تسمه و پولی و شفت .

گروه 10 : ماشین های لباسشویی تمام اتوماتیک دیجیتالی در از بالا ، با موتور DC و بدون تسمه و پولی و خشک کن 100% .

توجه : بسیاری از ماشین های لباسشویی دارای یک برنامه شستشوی اقتصادی هستند که لباسها را با کمترین آب ، پودر و حرارت ممکن می شوید و مصرف برق دستگاه را کاهش میدهد . تا حد امکان از این برنامه و یا از برنامه شستشو با آب سرد استفاده کنید .

در زیر به انواع ماشین لباسشویی اتوماتیک با مشخصات آن میپردازیم .

قبل از اینکه به انواع ماشین لباسشویی اتوماتیک با مشخصات بپردازیم ، لازم است با نحوه شستن لباسها توسط لباسشویی آشنا شوید .

ماشین لباسشویی چطور لباس ها را تمیز می کند؟

یکی از اولین چیزهایی که دیگران راجع به شما توجه می کنند، لباسی ست که پوشیده اید. آن ها فقط به مدل و ست بودن لباس های شما توجه نمی کنند؛ بلکه به تمیز و نو بودن و یا کثیف و کهنه بودن آن ها توجه خواهند کرد. به این علت که لباس برای ما بسیار مهم است، انرژی و زمان زیادی برای تمیز نگه داشتن آن ها صرف می کنیم.

رایج ترین روشی که با آن لباس هایمان را تمیز می کنیم، شسشتشوی تر است. یعنی استفاده از آب و شوینده. در مقابل، روش خشکشویی قرار دارد که در آن با استفاده از مواد شیمیایی و یا دستگاه های اولتراسونیک، لکه ها و کثیفی ها را از روی لباس پاک می کنند. خشکشویی کاری حرفه ای ست که در مغازه های خشکشویی انجام می شود و در خانه برای شستن لباس ها از روش شستشوی تر استفاده می شود. ماشین لباسشویی یکی از مهم ترین لوازم خانگی ست و شستن لباس ها یکی از امور منظم منزل است که حداقل هفته ای یک بار انجام می شود.

برای تمیز کردن لباس ها با دستگاه و به صورت اتوماتیک مراحل زیادی طی شده است. ماشین لباسشویی در سال 1860 میلادی اختراع شد. این دستگاه درا ابتدا شامل یک دستگاه با دسته های خم شده بود که لباس ها را بین دو تخته شستشو درون یک سطل آب جوش و صابون می سایید. دستگاه پیچاندن لباس دو سال بعد اختراع شد و به ماشین لباس شویی ها متصل شد. کار این دستگاه چلاندن لباس ها بعد از اتمام شستشو بود. این طراحی اولیه شبیه اختراعاتی بود که در قرن 19 میلادی برای ماشین لباسشویی انجام می شد.

امروزه ماشین لباسشویی ها طبق همان اصول کار می کنند: جدا کردن کثیفی ها از لباس و پارچه با آب و شوینده و آبکشی لباس ها تا حد ممکن. البته ماشین لباسشویی های جدید کاملا به صورت اتوماتیک کار می کنند. موتورهای الکتریکی برای انجام کار اصلی ماشین لباسشویی در اوایل قرن 20 میلادی به این دستگاه اضافه شد و احتمالا شما تا به حال ماشین لباسشویی ای ندیده اید که در انتهای کارش سیکل آبکشی نداشته باشد.

در این مقاله در مورد مباحث مکانیکی ماشین لباسشویی، سیکل های مختلف و تفاوت های ماشین لباسشویی های سطلی، اتوماتیک و بازده بالا صحبت خواهیم کرد.

 • مکانیک ماشین لباسشویی

وقتی در ماشین لباسشویی را باز می کنید، اولین چیزی که می بینید، یک درام بزرگ است. قسمت داخلی درام که برای شما قابل دیدن است، سبد نام دارد که دارای سوراخ هایی برای تخلیه آب می باشد. قسمت خارجی درام که شما نمی بینید، دیگ یا وان نام دارد. یک قطعه فلزی که سبد را در بر گرفته است و آب را نگه می دارد و یا به آن اجازه تخلیه می دهد. سبد متحرک است اما دیگ ثابت است.

شیلنگ ها و پمپ ها آب را در ماشین لباسشویی حرکت می دهند. وقتی ماشین لباسشویی را نصب می کنید، شیلنگ ها را هم به شیر آب سرد و هم به شیر آب داغ وصل می کنید. یک شیلنگ دیگر آب کثیف را از ماشین لباسشویی تخلیه کرده و به مجرای فاضلاب می فرستد.

در ماشین لباسشویی موتور الکتریکی کار چرخاندن سبد را انجام می دهد. وقتی یک دفترچه راهنما برای تعمیر ماشین لباسشویی را بخوانید، به اصطلاحات و عباراتی مشابه به آنچه در مورد اتومبیل به کار می رود، بر می خورید. قطعاتی مانند تسمه، شیلنگ، کلاچ، دنده و حتی ترمز را مشاهده خواهید کرد. موتور بر اساس برنامه ای که شما با دکمه های روی پنل دستگاه انتخاب کرده اید، کار خود را انجام می دهد. ترکیبی از قسمت های دیجیتالی و مکانیکی برنامه انتخاب شده را انجام می دهند.

توزیع کننده شوینده به شما اجازه می دهد که مواد شوینده خود را مانند پودر، سفید کننده و یا نرم کننده، قبل از فشردن دکمه استارت اضافه کنید تا ماشین لباسشویی در زمان های مناسب آن ها را به درون سبد شستشو اضافه کند. با استفاده از توزیع کننده شوینده مطمئن می شوید که مواد شوینده کاملا با آب مخلوط می شود. به علاوه، توزیع کننده های اتوماتیک، از لکه دار شدن نقطه ای لباس ها به علت غلظت نا مناسب شوینده جلوگیری می کنند.

ماشین لباسشویی های خانگی دو دسته هستند: ماشین لباسشویی های سطلی و ماشین لباسشویی های اتوماتیک. قطعات هر دو که در این مقاله توضیح داده می شوند، یکسان هستند؛ اما دارای تفاوت های مهمی هستند که در ادامه توضیح خواهیم داد.

ماشین لباسشویی های صنعتی که در هتل ها، بیمارستان ها و غیره استفاده می شوند، امکاناتی شبیه ماشین لباسشویی های خانگی در مقیاسی بسیار بزرگتر دارند.

 • تعمیر و نگهداری منظم ماشین لباسشویی را جدی بگیرید

هر چند که ماشین لباسشویی های مدرن می توانند چند دهه کار کنند، اما برخی قسمت های آن ها به تعمیر و نگهداری منظم احتیاج دارد. ممکن است تسمه ها و شیلنگ ها تا زمانی که خراب شوند نادیده گرفته شوند و یا فیلترهای آب سخت آن قدر کار کنند تا املاح آب باعث انسداد آن ها شود. اگر نمی خواهید خودتان این قطعات را چک کنید، سالی یک بار از یک تعمیرکار بخواهید این کار را برایتان انجام دهد. همچنین دقت کنید که اگر ماشین لباسشویی در جایی مانند گاراژ یا هر جای دیگری که دمای پایینی دارد، قرار دارد، در فصل سرما شیلنگ ها را از شیر آب جدا کرده و آب موجود در ان ها را تخلیه کنید تا یخ نزند.

 • ماشین لباسشویی های سطلی و اتوماتیک

 هر چند که مشخصات مکانیکی ماشین لباسشویی ها که در بالا گفته شد تقریبا برای تمام ماشین لباسشویی ها یکسان است، اما مکانیزم کار همه ماشین لباسشویی ها یکسان نیست. به طور کلی دو دسته کلی برای ماشین لباسشویی ها وجود دارد: 1) ماشین لباسشویی های سطلی با درپوش و سبد شستشوی عمودی 2) ماشین لباسشویی های اتوماتیک با سبد شستشوی افقی. هر کدام از این دو نوع ماشین لباسشویی مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند.

ماشین لباسشویی های سطلی از یک همزن برای به حرکت در آوردن لباس ها استفاده می کنند. همزن یک وسیله عمودی ست که در وسط سبد قرار دارد و دارای برآمدگی هایی ست که توسط آن ها به حرکت کردن لباس ها کمک می کند. همزن جهت حرکت را در راستای محور عمودی تغییر می دهد. این نوع حرکت، ایجاد اصطکاکی می کند که ماشین لباسشویی های سطلی با استفاده از آن لباس ها را تمیز می کنند. در برخی مدل ها در بالا همزن توزیع کننده نرم کننده لباس هم قرار دارد.

ماشین لباسشویی های اتوماتیک از پدال برای ایجاد مسیری کوتاه از اطراف داخل سبد به سمت مرکز آن، استفاده می کنند. پدال ها کمک می کنند که لباس ها در داخل سبد حرکت کنند و وقتی سبد می چرخد، آب را هم می زنند. مانند عملی که همزن در ماشین لباسشویی های سطلی انجام می دهد، پدال نیز در ماشین لباسشویی اتوماتیک با ایجاد اصطکاک، به تمیز کردن لباس ها کمک می کند.

ماشین  لباسشویی اتوماتیک بازده بالا به علت تاثیر کمتری که بر محیط زیست می گذارند، هر روزه بر محبوبیتشان افزوده می شود. این مسئله به این خاطر است که ماشین لباسشویی های بازده بالا برای شستن لباس ها از آب و مواد شوینده کمتری استفاده می کنند. یکی از معایب ماشین لباسشویی های اتوماتیک این است که در زمان شروع سیکل شستشو، در را قفل کرده و تا پایان کار اجازه باز شدن آن را نمی دهند. در حالی که درپوش ماشین لباسشویی ها سطلی هر زمان که بخواهید لباس ها را چک کنید و یا چیزی اضافه کنید، باز می شود.

سازمان حفاظت از محیط زیست و دپارتمان انرژی امریکا بر روی تولید کننده های لوازم خانگی فشار گذاشته اند تا وسایلی پر بازده از نظر مصرف انرژی تولید کنند. این بازده از برچسب انرژی آن وسایل مشخص می شود که باید حداقل استاندارد مورد نیاز را داشته باشد. بیشتر ماشین لباسشویی های بازده بالا، اتوماتیک هستند. تولید کننده ها استفاده از شوینده های مخصوص ماشین لباسشویی های بازده بالا را توصیه کرده اند؛ زیرا کف را به اندازه مورد نیاز تولید می کنند.

 • سیکل های شستشو

یک ماشین لباسشویی معمولا دارای چند برنامه است که بسته به نیازتان یکی از آن ها را انتخاب می کنید. می توانید توضیحات مربوط به این برنامه ها و یا سیکل های شستشو را در دفترچه راهنمای دستگاه خود بخوانید. هر برنامه تشکیل شده است از یک سری مراحل پشت سر هم که در زمان، سرعت و دما با هم متفاوت می باشند. در این مقاله منظور ما از سیکل هر مرحله از شستشو است و برنامه به معنی ترکیب این مراحل می باشد.

انواع سیکل های موجود در ماشین لباسشویی ها عبارتند از:

 • شستشو: پر شدن ماشین لباسشویی با مقدار معینی آب، توزیع شوینده به داخل ماشین لباسشویی، هم زدن بار موجود در دستگاه در مدت زمانی معین و تخلیه آب.
 • تمیز کردن: پر شدن دستگاه با مقدار معینی آب، هم زدن بار موجود در دستگاه در مدت زمانی معین و تخلیه آب.
 • آبکشی: چرخش سریع سبد شستشو در مدت زمانی معین همراه با تخلیه آب و جدا کردن قسمت اعظم آب با استفاده از نیروی جانب مرکز.

این سیکل ها بخش هایی از برنامه های مشترک زیر را تشکیل می دهند، که در اینجا به تفاوت های آن ها اشاره شده است:

 • پنبه، کتان یا معمولی – سرعت بالای آبکشی و مدت زمان متوسط برای سیکل ها
 • فشار دائمی، تصادفی – سرعت آبکشی پایین یا متوسط
 • رنگ ها – شستشوی سرد و دمای تمیز کردن
 • سریع یا شستشوی پر سرعت – آب داغ و زمان کمتر سیکل شستشو
 • الیاف ظریف، شستشو با دست، پشم – شستشو و تمیز کردن با آب سرد به اضافه آبکشی با سرعت پایین و یا حذف مرحله آبکشی
 • خیساندن قبل از شستشو – توقف باری زمانی معین در حین سیکل شستشو و در هنگام پر شدن دستگاه از آب و شروع همزنی
 • بار سنگین – سیکل آبکشی با سرعت پایین تر
 • ضدعفونی کردن – داغ ترین آب ممکن در سیکل شستشو

بسته به ماشین لباسشویی شما، ممکن است بتوانید جزئیاتی از تنظیمات برنامه ها را کنترل کنید مانند سطح آب و دما. بسیاری از ماشین لباسشویی های پیشرفته از سنسور برای تنظیم خودکار سطح آب، مدت زمان سیکل و سرعت آبکشی بر اساس اندازه بار دستگاه استفاده می کنند. برای فهمیدن اینکه برنامه های ماشین لباسشویی شما چه گزینه هایی دارد، به دفترچه راهنمای آن رجوع کنید.

جنگ با میکروب ها در ماشین لباسشویی!

گاهی اوقات ممکن است لباس شما در ماشین لباسشویی کاملا تمیز نشود. ممکن است لکه هایی بر روی آن باقی مانده باشد و یا سیکل تمیز کردن ضعیف بوده و لکه هایی از شوینده بر روی لباس باقی گذاشته باشد. یکی از بزرگترین نگرانی ها در شستشوی لباس با ماشین لباسشویی، از بین بردن میکروب هاست. شستشو با آب داغ ممکن است برای کشتن میکروب ها کافی نباشد. برای اطمینان از کشته شدن اکثر میکروب ها، می توانید یکی از روش های زیر  را به کار ببرید: 1) استفاده از آب ژاوال با حداقل 4/5 درصد سدیم هیپوکلریت به اضافه ماده ضد عفونی کننده CO-OP به اضافه یک ضد عفونی کننده فنولیک 2) استفاده از ضد عفونی کننده روغن کاج غلیظ که حاوی حداقل 80% روغن کاج است.

گروه 1 – ماشین های لباسشویی اتوماتیک در از جلو ، با گردش دورانی سریع

مشخصات فنی ماشین لباسشویی اتوماتیک با موتور القایی

 • فیوز مصرفی : 10 آمپر
 • دکمه ضد چروک
 • دکمه حذف خشک کن
 • دور خشک کن : 500 دور در دقیقه
 • 13 برنامه شستشو برای مدل تک شیر
 • فیلتر پمپ با قابلیت تمیز شوندگی خودکار
 • مکانیزم حفاظت موتور در برابر اضافه بار
 • تنظیم خودکار حجم آب ورودی متناسب با وزن و نوع لباسها
 • 12 برنامه شستشو برای مدل دو شیر با درجه حرارت های مختلف

مشخصات فنی ماشین لباسشویی اتوماتیک در از جلو

 • قدرت موتور : 300 وات
 • قدرت المنت : 1900 وات
 • سرعت خشک کن : 1000 دور دقیقه
 • سرعت شستشو : 50 دور در دقیقه

در نظر داشته باشید مجموعه آی پی امداد انواع ماشین لباسشویی اتوماتیک را در محل با ضمانتنامه تعمیر مینماید .

گروه 2 – ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک در از جلو با خشک کن ترکیبی 100%

این گروه شامل ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک در از جلو با محور افقی می شود و دارای تسمه و پولی می باشند و همچنین دارای خشک کن 100% و گردش دورانی سریع نیز می باشند .

این ماشین دارای ترکیبی از ماشین لباسشویی اتوماتیک و ماشین خشک کن در یک مجموعه می باشند  .

ماشین لباسشویی اتوماتیک در از جلو خشک کن دار ترکیبی  را میتوان به دو دسته تقسیم کرد :

الف – ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک خشک کن دار با تهویه

این لباسشویی ها پس از تخلیه و دور تند نهایی ، با داشتن مجموعه فن و هیتر اضافی به وسیله تایمر مجزا شروع به تولید هوای گرم میکنند و با عبور از بین لباسها در داخل آبکش ، از طریق لوله تخلیه هوا که معمولا در پشت ماشین قرار میگیرد به خارج ماشین رانده میشود .

این نوع ماشین احتیاج به لوله تخلیه هوا دارد ، اما میتواند از طریق یک پنجره باز یا سیستم هواکش دیواری ، بدون لوله تخلیه نیز استفاده شود ، ولی باید توجه کنید که هوای گرم و مرطوب تخلیه شده از ماشین به شکل بخار آب روی سطح سرد اتاق مینشیند .

لذا توصیه میشود برای جلوگیری از ایجاد مشکلات احتمالی ، مسیر تخلیه بخار خروجی ماشین را از طریق دودکش مناسب به بیرون از منزل هدایت کنید .

ب – ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک خشک کن دار با کندانسور

در این ماشینها نیز پس از پایان دور تند و آبگیری از لباسها ، آبکش به صورت چپ و راست حرکت کرده و لباسها در مجاورت هوای گرم به طور 100% خشک میشوند ، البته با این تفاوت که هوای گرم و مرطوب حاصله ، از ماشین خارج نمی شود ، بلکه به سمت واحد کندانسور هدایت میشود .

این ماشین نسبت به ماشینهای دارای تهویه اقتصادی تر میباشد و همچنین دارای یک شیر آب سرد اضافی و یک واحد کندانسور نیاز دارند.

گروه 3 – ماشین لباسشویی اتوماتیک دیجیتالی در از جلو ، با گردش دورانی سریع

مشخصات فنی ماشین لباسشویی اتوماتیک در از جلو با موتور اونیورسال

 • فیوز مصرفی : 10 آمپر
 • دکمه ضد چروک
 • دکمه آبکشی اضافی
 • دکمه اتوکشی آسان
 • دکمه تشدید شستشو
 • دکمه شستشوی سریع
 • صفحه نمایشگر زمان و برنامه
 • مکانیزم حفاظت موتور در برابر اضافه بار
 • فیلتر پلمپ با قابلیت تنظیم شوندگی خودکار
 • دستگیره انتخاب دور خشک کن از 0 تا 700 دور در دقیقه
 • سیستم عیب یابی خودکار و نمایش ایرادها در صفحه نمایشگر
 • تنظیم خودکار حجم آب ورودی متناسب با وزن و نوع لباسها
 • 15 برنامه شستشو با درجه حرارتهای مختلف برای پارچه های گوناگون

مشخصات فنی ماشین لباسشویی اتوماتیک در از جلو ، محور افقی با تسمه و پولی

 • ظرفیت : 5 کیلوگرم لباس خشک
 • برق ورودی : 220 ولت و 50 هرتز
 • قدرت گرمکن : 1900 وات
 • نمایشگر : دیجیتالی
 • در با فشار دکمه باز میشود

مشخصات فنی ماشین لباسشویی اتوماتیک در از جلو 7 کیلویی

 • سرعت آبگیری از لباس : 1200 دور در دقیقه
 • برنامه ریزی تاخیر در شستشو : تا 24 ساعت
 • مجهز به نشانگر زمان باقی مانده و مرحله شستشو
 • تشخیص هوشمند وزن لباس
 • شستشوی سریع در 30 دقیقه
 • مجهز به سیستم ضد چروک
 • 20 برنامه شستشو

مشخصات فنی ماشین لباسشویی اتوماتیک در از جلو 5 کیلویی

 • سرعت آبگیری از لباس : 1000 دور در دقیقه
 • برنامه ریزی تاخیر در شستشو : تا 23 ساعت
 • قابل تنظیم برای شستشوی 2 تا 5 کیلوگرم لباس خشک
 • مجهز به نشانگر زمان باقی مانده برنامه
 • 15 امکان شستشوی سریع
 • مجهز به سیستم قفل کودک
 •  برنامه شستشو

گروه 4 – ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک دیجیتالی در از جلو ، با گردش دورانی سریع و خشک کن 100%

این گروه شامل ماشین های لباسشویی تمام اتوماتیک دیجیتال در از جلو با محور افقی میشود و دارای تسمه و پولی می باشند و همچنین دارای خشک کن 100% و گردش دورانی سریع نیز می باشند .

این ماشینها نیز دارای ترکیبی از ماشن لباسشویی اتوماتیک و ماشین خشک کن در یک مجموعه میباشند .

گروه 5 – ماشین لباسشویی اتوماتیک در از جلو ، با گردش دورانی سریع

این گروه شامل ماشین های لباسشویی اتوماتیک در از جلو ، با محور افقی میشود که بدون تسمه و پولی میباشند و همچنین گردش دورانی سریع نیز میباشند .

مشخصات فنی ماشین لباسشویی اتوماتیک در از جلو ، با گردش دورانی سریع

 • موتور پیشرفته DC بدون زغال
 • دارای گرمکن داخلی
 • دارای سیستم قفل کودک
 • دارای سیستم کنترل سرعت
 • تشخیص خودکار مقدار لباسها
 • دارای سیستم انتقال نیروی مستقیم

گروه 6 – ماشینهای لباسشویی تمام اتوماتیک دیجیتالی در از جلو با گردش دورانی سریع و خشک کن 100%

این گروه شامل ماشین های لباسشویی تمام اتوماتیک دیجیتالی در از جلو ، با محور افقی میشود و بدون تسمه و پولی میباشند و همچنین دارای خشک کن 100% و گردش دورانی سریع نیز می باشند .

مشخصات فنی ماشینهای لباسشویی تمام اتوماتیک دیجیتالی در از جلو با گردش دورانی سریع و خشک کن 100%

 • دارای سیستم 100% خشک کن توسط هیتر
 • دارای سیستم شستشوی هوشمند
 • دارای سیستم قفل کودک
 • دور موتور در دقیقه : 400 / 600 / 800 / 1000 / 1200 / 1400

گروه 7 – ماشین های لباسشویی اتوماتیک در از بالا ، با گردش دورانی سریع و حرکت پروانه نیم دور با گیربکس

این گروه شامل ماشینهای لباسشویی اتوماتیک در از بالا ، با محور عمودی میشود و دارای تسمه و پولی و گیربکس میباشند و همچنین دارای گردش دورانی سریع نیز میباشند .

ماشین لباسشویی اتوماتیک در از بالا با پروانه بلند و حرکت نیم دور با گیربکس ، موتور آنها با پمپ کوپل کار میکند و گیربکس آن طوری طراحی شده که پروانه شستشو را نیم دور به راست و نیم دور به چپ میچرخاند و نیز در هنگام آبگیری از لباسها ، موتور در جهت راستگرد و با سرعت بالا چرخیده و پمپ را با خود به حرکت در آورده و آب توسط پمپ تخلیه میشود ، ضمنا موتور آن از نوع القایی است .

گروه 8 – ماشین لباسشویی اتوماتیک در از بالا دارای تسمه و پولی و گیربکس و پروانه کوتاه

در این نوع ماشین ها ، پروانه کوتاه چندین ثانیه به چپ و چندین ثانیه به راست میگردد .

مشخصات فنی

 • سیستم شستشو و همزن بسیار پیشرفته
 • سیستم پر کردن آب به شیوه آبشاری
 • دارای 6 مرحله شستشو
 • قابلیت سیستم کامل از جلو
 • دارای 4 درجه حرارت مختلف برای شستشو و آبکشی
 • دارای موتور 3/4 اسب بخار

نیز نوع دیگری از این ماشن لباسشویی ، به همراه خشک کن میباشد .

ویژگی های قسمت لباسشویی :

 • ظرفیت 10 کیلوگرم ، دارای 10 مرحله اتوماتیک و 6 مرحله شستشو
 • دارای 4 درجه حرارت مختلف برای شستشو و آبکشی
 • دارای 3 سرعت مختلف برای هم زدن و چرخش به همراه قفل ایمنی
 • سیستم پر کردن آب به شیوه آبشاری و قابلیت سرویس کامل از جلو
 • دارای سیستم همزن بسیار پیشرفته و فیلتر پرزگیر بدون نیاز به تمیز کردن
 • دارای مخزنهای لباسشویی درونی و بیرونی از جنس پلی پرولین

ویژگی های قسمت خشک کن :

 • دارای 4 مرحله زمانبندی شده ، 4 مرحله اتوماتیک و 4 حالت برای انتخاب درجه حرارت
 • صفحه پرزگیر که به سادگی تمیز میشود و قابلیت باز کردن در از هردو جهت
 • دارای سیستم توقف در صورت بار بیش از ظرفیت و قابلیت سرویس از جلو

گروه 9 – ماشین لباسشویی اتوماتیک دیجیتالی در از بالا با گردش دورانی سریع و دارای تسمه و پولی و شفت

در این نوع ماشین های اتوماتیک دیجیتالی ، به جای سیستم گیربکس از شفت و کلاچ استفاده میشود و دارای موتور القایی با خازن راه انداز می باشند .

گروه 10 – ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک دیجیتالی در از بالا با موتور DC و بدون تسمه و پولی و خشک کن 100%

در این نوع ماشینها ، بین موتور و دیگ ارتباط مستقیم وجود داشته و نیروی موتور به طور مستقیم به دیگ منتقل میشود . این کار باعث میشود از یک طرف کار آیی ماشین بالا رود و با جایگزینی روش گریز از مرکز به جای روش های سایشی ، کیفیت شستشو چند برابر گردد و از طرف دیگر به خاطر استفاده نشدن از قطعاتی مانند تسمه ، پولی و کلاچ بدون بالا رفتن مصرف انرژی ، قدرت ماشین چند برابر میشود . همچنین با فشار یک دکمه ، در مصرف آب و انرژی صرفه جویی شده و تمیزی لباسها نیز تضمین میگردد .

مشخصات فنی :

 • نوع سیستم : سیستم سه مرحله ای با شستشوی ضربه زن
 • دور موتور : 700 دور در دقیقه
 • مخزن داخلی : پلاستیک مقاوم
 • انتقال نیرو : موتور مستقیم
 • ظرفیت : 5/5 کیلوگرم
 • نمایشگر : دیجیتال


:: برچسب‌ها: تعمیراتچی , تعمیر , یخچال , ماشین لباسشویی ,
:: بازدید از این مطلب : 266
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 29 مهر 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : hi

وپقتی که نوبت به خرید اسباب خانه برسد، اطلاعات حرف اول را‌ می‌زند. داشتن آگاهی و دانش کافی در مورد برند‌ها و مدل‌ها‌ می‌توانند نهایتاً به یک انتخاب خوب منجر شوند. یخچال فریز هم از جمله وسایل خانه بسیار مهم است که با توجه به هزینه‌ای که‌ می‌طلبد باید حداکثر دقت را در انتخاب خود به خرج داد. در این مطلب قصد داریم که معرفی بر انواع یخچال فریزر و بهترین مدل‌های موجود در بازار بیندازیم.

انواع مدل یخچال فریزر در بازار ایران

در ادامه به معرفی مدل‌ها و طرح‌هایی از یخچال فریزرهای موجود در بازار ایران پرداخته‌ایم که عمدتاً مصرف خانگی دارند.

یخچال فریزر مدل دو درب فریزر بالا

همه ما به نوبه خود با این نوع از مدل یخچال فریزرهای دو درب سر و کار داشته‌ایم. درب پایینی به یخچال و درب بالایی نیز به فریزر اختصاص داده شده است. این یخچال فریزرها در طرح و اندازه‌های مختلفی در بازار موجود هستند. از نظر ظرفیت در بازه ۳۰۰ لیتر تا ۶۰۰ لیتر قرار‌ می‌گیرند.

یخچال فریزر مدل دو درب فریزر بالا

یخچال فریزر دو درب فریزر پایین

یخچال‌های فریزر پایین دو درب هم در طرح و مدل‌های مختلفی در بازار موجود هستند. تفاوت این یخچال‌ها با نوع دیگر دو درب در محل قرارگیری فریزر است. با توجه به اینکه بیشتر ما روزانه با قسمت یخچال کار داریم و نه فریزر، پس خیلی از خریداران در بین دو مدل فریزر بالا و فریزر پایین گرایش بیشتری به مدل فریزر پایین دارند زیرا قسمت یخچال این نوع از یخچال فریزر‌ها در دسترس‌تر است. از نظر ظرفیت در بازه ۳۰۰ لیتر تا ۶۰۰ لیتر قرار‌ می‌گیرند.

یخچال فریزر دو قلو

بسیاری از خانواده‌هایی که نسبت به خرید انواع یخچال‌ها اقدام‌ می‌کنند، عمدتاً اندازه بزرگ این مدل از یخچال‌ها را مد نظر قرار‌ می‌دهند. این نوع از یخچال‌ها در اندازه و ظرفیت‌های مختلفی در دسترس هستند و به طور معمول از نظر ظرفیت در بازه ۶۰۰ تا ۸۰۰ لیتر قرار‌ می‌گیرند. ظرفیت قسمت یخچال مقدار کمی از ظرفیت قسمت فریزر بیشتر است. اندازه بزرگ یخچال که شاید مناسبی بسیاری از آشپزخانه‌ها نباشد و از طرفی نیز ظرفیت زیاد فریزر از نقاط ضعف این یخچال‌ها به شمار‌ می‌روند.

 

یخچال فریزر دو قلو

یخچال فریزر ساید بای ساید

انواع یخچال فریزرهای ساید بای ساید در سال‌های اخیر نه تنها در بازار ایران بلکه در بازار جهانی نیز یکی از پرفروش‌ترین مدل‌های یخچال فریزر بوده است که دلایل خوبی هم برای این موضوع وجود دارد. ظرفیت زیاد علی‌رغم عرض کم یخچال که دلیل این مقدار ظرفیت در نظر گرفتن عمق زیاد برای این نوع از یخچال فریزرها است.

تقسیم ظرفیت معقول و مناسب در قسمت‌های یخچال و فریزر و امکانات بسیار خوب به ویژه در مقایسه با نوع دو قلو از دیگر نقاط قوت این نوع از یخچال‌ها به شما‌ می‌روند. از دیگر ویژگی‌های خوب این نوع از یخچال‌ها تنوع بسیار بالای مدل‌های آن است که در ادامه به معروف‌ترین آن‌ها اشاره شده است.

یخچال فریزر ساید بای ساید دو درب: این نوع از ساید با ساید‌ها ساده‌ترین و از اولین مدل‌های این نوع از یخچال فریزرها هستند. یک درب برای یخچال و یک درب برای فریزر تعبیه شده است. در برخی مدل‌های دو درب یک درب برای دسترسی سریع به قسمت خاصی از یخچال در نظر گرفته شده است.

یخچال فریزر ساید بای ساید درب فرانسوی: درب فرانسوی یکی از انواع یخچال فریزرهای ساید با ساید موجود در بازار ایران است که طرفداران خاص خود را دارد. درب‌های فریزر به صورت کشویی طراحی شده است که‌ می‌تواند دسترسی به محتویات فریزر را تسهیل کند اما توجه داشته باشید که یک محفظه بسیار بزرگ بیرون خواهد آمد پس شاید چندان برای آشپزخانه‌های کوچک مناسب نباشد.

یخچال فریزر ساید بای ساید درب فرانسوی

یخچال فریزر ساید بای ساید چهار درب: این نوع از ساید بای ساید‌ها انواع مختلفی دارند و دلیل عمده در نظر گرفتن این تعداد درب در یک یخچال صرفه‌جویی در مصرف انرژی بوده است. برخی از این مدل‌ها فریزر کنار و برخی هم فریزر پایین هستند که هر کدام طرفداران خاص خود را دارند. برای صرفه‌جویی بیشتر درب پنجمی نیز در داخل درب یخچال تعبیه شده است که دسترسی سریع را به بخش کوچکی از یخچال به دست‌ می‌دهد.

بهترین برند انواع یخچال فریزر در بازار ایران

بدون شک بودجه شما در انتخاب برند و مدل انواع یخچال فریزر حرف اول را‌ می‌زند. خوشبختانه یا متأسفانه بازه قیمتی یخچال‌ها بسیار وسیع بوده و شما‌ می‌توانید در بازه قیمتی ۲ تا ۸۰ میلیون به انتخاب برند و مدل سرگرم شوید. در ادامه بهترین و باکیفیت‌ترین برند‌های یخچال فریزر بازار ایران در سه بازه قیمتی بالا، متوسط و پایین معرفی شده است. شایان ذکر است که این رتبه‌بندی کیفیت بر اساس نظرات افرادی که از سایت دیجی کالا اقدام به خرید مدلی خاص کرده‌اند به دست آمده است.

بهترین برند انواع یخچال فریزر در بازه قیمتی بالا

ضرب‌المثل «هر چقدر پول بدید، همان‌قدر هم آش‌ می‌خورید» در موضوع بحث ما هم دقیقاً صدق خواهد کرد. برند‌هایی مانند ال‌جی، سامسونگ، بوش و بکو از بهترین یخچال فریزرهای بازار ایران هستند که محصولات کاملی را به شما ارائه‌ می‌دهند اما از طرفی هم قیمت‌های بسیار بالایی دارند. برای نمونه قیمت انواع یخچال فریزر ساید بای ساید در این چند برند باکیفیت عمدتاً در بازه قیمتی ۱۶ تا ۳۰ میلیون تومان قرار‌ می‌گیرد. ناگفته نماند که برخی از برند‌های خارجی بازار مانند ویرپول و اسمگ با قیمت‌های بالای ۵۰ میلیون تومان در بازار موجود هستند که کیفیت بالایی دارند.

بهترین برند یخچال فریزر در بازار ایران

بهترین برند انواع یخچال فریزر در بازه قیمتی متوسط

در بازار امروز انواع مختلف یخچال فریزر‌هایی که هم قیمت و کیفیت مناسب داشته باشند طرفداران بسیاری پیدا کرده‌اند. محصولات ایرانی و چینی بخش اعظم این یخچال فریزرها را تشکیل‌ می‌دهند. از بهترین برند‌های داخلی در بازه قیمتی متوسط‌ می‌توان به ایکس ویژن و اسنوا اشاره کرد. تی سی ال و هایسنس هم از برند‌های معتبر و خوب بازار هستند که با قیمت متوسط، کیفیت خوبی را در اختیار کاربر قرار‌ می‌دهند.

بهترین برند انواع یخچال فریزر در بازه قیمتی پایین

گاهی‌ می‌توان با کمی گشت و گذار و پرس و جو، مدل باکیفیتی را از انواع مختلف یخچال فریزر انتخاب کرد که با بودجه کم قابل خریداری باشد. این بخش از بازار یخچال فریزر عمدتاً شامل برندهای ایرانی است البته برند‌های خارجی عمدتاً چینی نیز با قیمت‌های پایین در بازار موجود هستند اما خریداری آن به هیچ وجه توصیه‌ نمی‌شود. از برند‌های خوب ارزان ایرانی‌ می‌توان به الکترواستیل اشاره کرد. قیمت یخچال فریزر‌های الکترواستیل در بازه ۲ تا ۱۱ میلیون قرار دارند.

سخن آخر

در انتخاب طرح و مدل مناسب یخچال باید مواردی همچون بودجه، ظرفیت مورد نظر، مهم بودن یا نبودن ظرفیت فریزر، محل قرار گیری فریزر، اندازه محل قرار گیری یخچال فریزر را مد نظر قرار دهید. در بازار ایران برند‌های خارجی و ایرانی باکیفیت و معتبری در دسترس هستند که با اطمینان خاطر‌ می‌تواند نسبت به خرید آن‌ها اقدام کرد.:: برچسب‌ها: تعمیراتچی , تعمیر , یخچال , ماشین لباسشویی ,
:: بازدید از این مطلب : 288
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 27 مهر 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : hi

ماشين لباسشويي باعث شده در وقت و انرژي ما خيلي صرفه‌جويي شود. البته تا وقتي كه ماشين لباسشويي خراب نشود. وگرنه هزينه و وقت زيادي از ما گرفته مي‌شود. پس بهتر است با روش ها و نكات نگهداري از ماشين لباسشويي آشنا باشيم تا حداكثر استفاده و بهره وري را تا سال ها از ماشين لباسشويي خودمان داشته باشيم. در ادامه ساده‌ترين نكات نگهداري درست از ماشين لباسشويي را مي خوانيم كه از خراب شدن ماشين لباسشويي ما جلوگيري مي كنند.

نكات مهم براي نگهداري از ماشين لباسشويي

نكاتي در مورد ماشين لباسشويي

۱- از گذاشتن اجسام سنگين يا نشستن روي ماشين لباسشويي بخصوص زماني كه روشن است و در حال شستن لباس‌هاست خودداري كنيد.

۲- درب ماشين را آرام باز و بسته كنيد. چراكه اكثر ماشين لباسشويي‌ها درب آنها خيلي حساس است و با كمي بي‌دقتي خراب مي‌شود. حتي ممكن است بر اثر كمي فشار زياد لولاي آن بشكند.

۳- بعد از شستن لباس‌ها حداقل نيم ساعت درب ماشين را باز بگذاريد، تا داخل ماشين خشك شود و زنگ نزند. همچنين رطوبت باعث مي‌شود كه قارچها و ميكروب‌ها در ماشين لباسشويي رشد كنند و علاوه بر ايجاد بو، آلودگي را به لباس‌هايي كه بعداً وارد ماشين مي‌شوند، انتقال داده و ايجاد بيماري‌هاي پوستي و … مي‌كنند.

۴- فيلتر لباسشويي را چك و تميز كنيد. مخصوصاً فيلتر تخليه؛ بعد از يك مدت مو و پارچه‌هاي ريز ممكن هست در آن گير كرده باشند كه براي كاركرد درست ماشين لباسشوي بايد حتما تميز شود.

 

۵- جا پودري را هر چند ماه يكبار بيرون آوريد. آن را تميز كنيد، و بعد اجازه دهيد؛ خشك شود. سپس سر جايش بگذاريد.

۶- يكي از نكات مهم براي نگهداري از ماشين لباسشويي اين است كه: دقت كنيد ماشين لباسشويي شما تراز باشد. اگر ماشين شما ايجاد صدا و لرزش زيادي مي‌كند؛ دليل آن اين هست كه ماشين لباسشويي شما تراز نيست. تراز نبودن ماشين لباسشويي به موتور آن فشار وارد مي كند.

۷- حداقل سالي دو يا سه بار براي جلوگيري از جرم‌گيري و شكل‌گيري قارچهاي انگلي در ماشين لباسشويي خود، ماشين را روي داغترين درجه آن با يك دور آبكشي اضافي تنظيم كنيد. در جاي پودري آن يك فنجان سركه بريزيد و ماشين را وقتي‌كه خالي است روشن كنيد. البته بعضي از ماشين‌ها داراي گزينه تميز كردن خودكار مي‌باشند.

 

۸- از چرخاندن سلكتور ماشين خود در خلاف جهت خودداري كنيد. چرخ‌دنده‌هاي آن آسيب مي‌بيند و بعد از يك مدت خراب مي‌شود.

 

نكاتي در مورد شستن لباس ها

۹- اگر در بين لباس‌هاي كثيف لباس زيپ‌دار وجود دارد، زيپ آن‌ها را ببنديد و برعكس كنيد و داخل ماشين بيندازيد. تا به استيل داخل مخزن ماشين آسيب وارد نشود.

۱۰- از قرار دادن لباس زيادي داخل ماشين خودداري كنيد. چرا كه براي شستن آن‌ها خيلي به موتور فشار وارد مي‌شود. همچنين لباس‌ها خوب شسته نمي‌شوند.

۱۱- حتما داخل جيب لباس‌ها را بگرديد، تا اشيا فلزي، دستمال كاغذي و… در آن نباشند. بعد لباس‌ها را داخل ماشين بيندازيد. اين كار علاوه بر آسيب زدن به محفظه داخلي ماشين لباسشويي ممكن است؛ موجب گرفتگي فيلتر تخليه شود.

۱۲- از پودرهاي متفرقه يا پاكننده‌هاي دستي، به دليل اينكه داراي مواد شيميايي آسيب‌رسان به ماشين و كف زياد هستند. استفاده نكنيد. همچنين از نرم كننده‌ها و سفيدكننده‌ها به مقدار كم استفاده كنيد. تا به مرور دچار آسيب به قطعات ماشين نشود.

۱۳- لباس‌هاي كثيف را براي مدت طولاني در ماشين قرار ندهيد. هرموقع خواستيد لباس‌ها را بشوييد، آن‌ها را داخل ماشين قرار دهيد. چرا كه موجب مي‌شود؛ ميكروب‌ها و قارچ‌ها در ماشين شما ايجاد شود. همچنين وقتي لباس‌ها را شستيد. بيشتر از نيم ساعت داخل ماشين نماند. چون رطوبت دارند و موجب ايجاد قارچ در ماشين مي‌شوند. اين رطوبت به مخزن ماشين هم آسيب مي‌زند.

۱۴- از انداختن جوراب و لباس‌هاي كوچك مثل لباس‌زير در ماشين خودداري كنيد. اينكار علاوه بر اينكه اين نوع لباس‌ها را خراب مي‌كند. ممكن هست اين لباس‌ها هنگام خروج آب وارد فيلتر خروجي شوند و به ماشين آسيب بزنند. بهتر است اين لباس ها را در كيسه هاي مخصوص كه براي شستن لباس هاي ريز در ماشين لباسشويي هستند قرار دهيد.

۱۵- هيچ وقت فكر نكنيد با زياد ريختن مواد شوينده لباس ها بهتر تميز مي شوند. استفاده زياد از مواد شوينده هم به ماشين آسيب مي زند هم لباس شما را بيشتر خراب مي كنند.

در نكات بالا تقريباً هر آنچه براي نگهداري از ماشين لباسشويي لازم بود گفته شد. با رعايت اين نكات ساده مي توانيد ساليان طولاني از استفاده از ماشين لباسشويي خود استفاده مفيد داشته باشيد.

 

اما اگر ماشين لباسشويي يا يخچال شما به تعمير نياز دارند مي توانيد با مراجعه به سايت تعميراتچي ، با تعميركاران حرفه اي در ارتباط باشيد.:: برچسب‌ها: تعميراتچي , ماشين لباسشويي , يخچال , تعمير ,
:: بازدید از این مطلب : 276
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 23 مهر 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : hi

يخچالها ميزبان مواد غذايي هستند و به همين دليل بايد هميشه از هر نظر تميز باشند. تميز كردنيخچال و فريزر يك كار بسيار مهم و حساس به شمار مي‌رود. بسياري از افراد از خود مي‌پرسند چگونه بدن يخچال را تميز كنيم اما دقيقا نمي‌دانند چه كارهايي بايد انجام دهند. تميز كردن يخچال با سركه يكي از قديمي‌ترين روش‌هاي تميز كردن يخچال است كه بسيار مفيد محسوب مي‌شود. برق انداختن يخچال سفيد يكي از اهداف اصلي خانه‌دارهاي امروزي است. همين مسئله نشان مي‌دهد تنها تميز كردن داخل يخچال مهم نيست و بايد به تميزي بدنه‌ بيروني آن‌ هم توجه كرد. زرد شدن يخچال كابوس بزرگي به شمار مي‌رود و بسياري از افراد دنبال راهي براي جلوگيري از زرد شدن يخچال هستند.

تميز كردن فريزر يخچال 

اگر از فريزرهاي بدون برفك استفاده مي‌كنيد كار چندان سختي براي تميز كردن داخل آن نداريد. اگر داخل فريزر شما برفك مي‌زند از تراشيدن آن خودداري كنيد. بهترين روش اين است كه فريزر را مدتي خاموش كنيد و اجازه دهيد برفكها آب شوند. ممكن است فريزر شما به دليل وجود گوشت و سبزي كمي بو گرفته باشد. مي‌توانيد از كمي آبليموي رقيق شده براي رفع لكه‌ها و بوي داخل فريزر استفاده كنيد. دقت داشته باشيد كه آبليموي زياد هم ممكن است باعث آسيب به فريزر شما شود و در مصرف آن احتياط را رعايت كنيد.

اگر مواد اضافه‌اي داخل فريزر مانده‌اند حتما آنها را خارج كنيد. معمولا بخشي از كيسه‌هاي پلاستيك به بخش‌هاي انتهاي فريزر مي‌چسبند، اگر مدتي فريزر را در حالت خاموش رها كنيد، دماي داخل آن بالا مي‌رود و مي‌توانيد به راحتي اين مواد را خارج كنيد.

قفسه هاي داخلي فريزر خود را جدا كرده و به خوبي با آب و مايع بشوييد. سپس مقداري آب گرم و سركه داخل اسپري بريزيد و در قسمت هاي داخلي فريزر اسپري كنيد. مي توانيد از آب و جوش شيرين هم در اين مرحله استفاده كنيد. سپس با يك اسفنج نرم سطح را آنقدر پاك كنيد كه لكه اي باقي نماند. پس از خشك شدن قفسه ها را سر جاي خود بگذاريد.  قبل از روشن كردن فريزر هم مطمئن شويد داخل آن نيز خشك است. رطوبت اضافي باعث ايجاد لايه‌هاي يخ داخل فريزر مي‌شود.

قفسه هاي داخلي را جدا كرده و با آب و مايع بشوييد. سپس مقداري آب گرم و سركه داخل اسپري بريزيد و در قسمت هاي داخلي فريزر اسپري كنيدقفسه هاي داخلي را جدا كرده و با آب و مايع بشوييد. سپس مقداري آب گرم و سركه داخل اسپري بريزيد و در قسمت هاي داخلي فريزر اسپري كنيد

تميز كردن بدنه يخچال

تميز كردن بدنه يخچال به اندازه تميز كردن داخل آن مهم است. براي تميز كردن بيرون يخچال هرگز از مواد شيميايي و دستمال‌هاي زبر استفاده نكنيد چون باعث آسيب به رنگ بدنه مي‌شوند. اگر لكه‌هاي بزرگي روي يخچال شما نيست مي‌توانيد از يك دستمال مرطوب شده با آب گرم استفاده كنيد. تركيب آب گرم و مقدار كمي مايع ظرفشويي هم مي‌تواند بيشتر لكه‌هاي روي بدنه‌ يخچال را از بين ببرد. دقت داشته باشيد كه قبل از تميز كردن بيرون يخچال هم بايد آن را از برق بكشيد. توصيه مي‌شود بعد از تميز كردن بيرون يخچال، بدنه آن را با يك دستمال تميز خشك كنيد تا لك نشود. اين امر خصوصا در يخچال‌هاي سيلور بيشتر نمايان است.

بعد از تميز كردن بيرون يخچال، بدنه آن را با يك دستمال تميز خشك كنيد تا لك نشود. اين امر خصوصا در يخچال‌هاي سيلور بيشتر نمايان استبعد از تميز كردن بيرون يخچال، بدنه آن را با يك دستمال تميز خشك كنيد تا لك نشود. اين امر خصوصا در يخچال‌هاي سيلور بيشتر نمايان است

شستن موتور يخچال

اين بخش از يخچال، بايد با دقت بيشتري تميز شود. توصيه مي‌شود براي تميز كردن موتور و بخش‌هاي برقي يخچال از فرچه‌ خشك يا جاروبرقي كمك بگيريد. بسيار مهم است كه اين بخش‌هاي يخچال از خاك پاك شوند. به هيچ‌وجه از مواد تميز كننده يا آب براي تميز كردن موتور و بخش‌هاي برقي يخچال استفاده نكنيد. وجود لكه و چربي در اين بخش‌ها ضرري ندارد.

دلايل زرد شدن يخچال و جلوگيري از آن

اگر يخچال و فريزر شما سفيد باشند، احتمالا بعد از مدتي هاله‌اي از رنگ زرد روي بدنه آن‌ها ديده خواهد شد. اين رنگ زرد به دليل تابش نور آفتاب، بخار مواد غذايي و مواد شيميايي موجود در آشپزخانه ايجاد مي‌شود. از نظر بهداشتي وجود اين هاله زرد مشكلي براي شما ايجاد نمي‌كند اما وجود آن بسيار ناخوشايند است.

براي پاك كردن اين رنگ زرد، كمي جوش شيرين با آب گرم مخلوط كنيد. با يك اسفنج تميز اين محلول را روي بخش زرد شده بكشيد و براي ده دقيقه آن را پاك نكنيد. اين محلول را با آب گرم پاك كنيد. اين كار را تا زماني كه هاله زرد رنگ از بين برود تكرار كنيد. دقت داشته باشيد كه محلول جوش شيرين و آب گرم ممكن است به پوست شما آسيب بزند بنابراين از دستكش استفاده كنيد.:: برچسب‌ها: تعميراتچي , يخچال , ماشين لباسشويي , تعمير ,
:: بازدید از این مطلب : 304
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 22 مهر 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : hi

تمیز کردن ماشین لباسشویی 

ماشین لباسشویی یکی از مهم ترین لوازم منزل به حساب می آید که باید به خوبی از آن مراقبت کرد. یکی از نکات مراقبت از ماشین لباسشویی، جرم گیری و تمیز کردن ماشین لباسشویی است. متاسفانه بسیاری مردم فکر می کنند که چون لباسشویی خود وسیله شستشو است لذا همیشه تمیز و فاقد میکروب خواهد بود و نیازی به تمیز کردن و شستن ندارد. در حالی که این تصور اشتباه است. 

تمیز کردن ماشین لباسشویی

ایا لباسشویی که کار تمیز کردن است خودش نیاز به تمیز کردن دارد ؟

به هر حال در زمان شستن لباس ها، میکروب هایی هستند که در شکاف ها و قسمت های مختلف بدنه ماشین لباسشویی پنهان شده و تکثیر می شوند. از طرف دیگر اگر لباس شما پشمی باشد، پرزهای آن مدام در فیلتر و درزهای بدنه ماشین لباسشویی جمع می شود و همه این عوامل دست به دست هم می دهند که دیگ ماشین لباسشویی کثیف شود. و لذا از این پس، لباس های شسته شده صد در صد تمیز نخواهند بود زیرا کثیفی های ماشین لباسشویی روی آن ها می نشیند.

اجزای ماشین لباسشویی که باید تمیز کرد :

 • محفظه جاپودری ماشین لباسشویی
 • درب ماشین لباسشویی

1-لاستیک درب ماشین لباسشویی

اگر لاستیک درب ماشین لباسشویی را با دست کنار بکشید و زیرش را نگاه کنید متوجه می شوید. معمولاً در اثر عدم تمیز کردن مناسب، زیر این حلقه پر از کپک یا رسوبات باقی مانده از صابون و تایت می شود. در این جا است که تمیز کردن ماشین لباسشویی اهمیت پیدا می کند.

تمیز کردن لاستیک درب ماشین لباسشویی

همچنین ماشین لباسشویی اگر پس از مدتی تمیز و جرم گیری نشود بوی بد شدیدی از ان به مشام می رسد. علت این امر عدم نظافت و تمیز کردن فضای داخلی ماشین لباسشویی شماست. برخی از ماشین‌ های لباسشویی اتوماتیک برنامه‌ پاک سازی فضای داخلی را در تنظیمات خود دارند که تمیز کردن ان ها اسان است. اما برای ماشین‌ های لباسشویی که این برنامه را در تنظیمات خود ندارد، شما خودتان باید به صورت دستی این کار را انجام دهید.

2-محفظه جاپودری

تمیز کردن محفظه جاپودری ماشین لباسشویی

برای این کار ابتدا باید محفظه جاپودری ماشین لباسشویی را به ارامی خارج کرده و با استفاده از یک اسکاج و یا مسواک آغشته به یک ماده شوینده ملایم (می توانید از مقداری سرکه هم استفاده کنید) آن را بشویید و پس از خشک شدن محفظه را در جای خود قرار دهید.

3-فیلتر لباسشویی

کثیف ترین قسمت ماشین لباسشویی، فیلتر آن است که در قسمت پایین قرار گرفته است. در این قسمت پرز، مو، قسمت های ریز جدا شده از لباس همانند دکمه و… جمع می شود. لذا هر ماه باید فیلتر را خارج نموده و کاملا تمیز کرد. می توانید ان را با مسواک و مواد شوینده تمیز کنید. محفظه قرار گرفتن فیلتر را فراموش نکنید. در اطراف محفظه ورودی اغلب ماشین لباسشویی‌ ها یک نوار لاستیکی وجود دارد که ان را هم باید تمیز کنید.

4-درب لباسشویی

اگر تا حالا واشر دور درب لباسشویی را تمیز نکردید ، ابتدا بوسیله یک دستمال تمیز ان را خشک کنید. و سپس با استفاده از اسفنج کفی و دستمال ان را تمیز کنید. برای تمیز کردن واشر درب می توانید از مخلوط مقداری سرکه با اب استفاده کنید و سپس با دستمال ان را تمیز و خشک کنید.

5-محفظه داخلی ماشین لباسشویی

برای تمیز کردن محفظه دیگ ماشین لباسشویی و ضد عفونی کردن ماشین لباسشویی به دلیل وجود حفره‌ های بسیار می‌ توانید از جوش شیرین یا قرص‌ های تمیز کننده ماشین لباسشویی استفاده کنید. حالا ماشین را روشن کنید تا به صورت خالی کار کند. بهترین دما برای این کار استفاده از آب 60 درجه است.

6-استفاده از جوش شیرین و سرکه در تمیز کردن ماشین لباسشویی

برای تمیز کردن و از بین بردن بوی بد ماشین لباسشویی پس از اضافه کردن نصف پیمانه جوش شیرین به محفظه‌ دیگ، نصف پیمانه سرکه سفید را داخل محفظه ماده شوینده بریزید و برنامه شستشو را به راه اندازید. سرکه به طور معمول هر باکتری که داخل ماشین لباسشویی باشد را از بین می‌برد. و علاوه بر جرم گیری، بوی بد ماشین لباسشویی را هم از بین می برد.

استفاده از اسید سیتریک و جوش شیرین برای جرم گیری ماشین لباسشویی

برای تمیز کردن و از بین بردن بوی بد ماشین لباسشویی که خیلی کپک گرفته و زیاد کثیف است می توانید از اسید سیتریک استفاده کنید. و در کنار ان برای از بین بردن بوی بد لباسشویی می توانید از جوش شیرین استفاده کنید. ماشین لباسشویی را روی یک شست و شوی طولانی مدت با دمای بالای (90 درجه سانتیگراد) تنظیم کنید. سپس 1 پیمانه اسید سیتریک را با 1.2 پیمانه جوش شیرین داخل محفظه لباسشویی بریزید. در را ببندید و چرخه شست و شو را شروع کنید.

نکاتی مهم در مورد لباسشویی که حتما باید رعایت کنید

 • شست و شو در دمای پایین، جرم ها و باکتری هایی که در ماشین لباسشویی ایجاد می شوند را از بین نمی برد. حداقل یک بار در ماه با دمای بالای 60 درجه سانتیگراد (و ترجیحاً 90 درجه) لباس بشویید، تا ماشین شما ضد عفونی شود.
 • کپک در محیط های مرطوب رشد می کند. پس همیشه در ماشین لباسشویی را بعد از شستن لباس ها باز بگذارید تا خوب خشک شود. در ضمن هیچ وقت نگذارید لباس های خیس داخل ماشین لباسشویی بمانند.
 • استفاده بیش از حد از شوینده ها هم می تواند موجب ایجاد کپک شود. حجم شوینده را متناسب با مقدار لباس ها و کثیفی ان ها انتخاب کنید.
 • بعد از هربار شست شوی لباس ها و بعد از تخلیه لباس ها از ماشین لباسشویی واشر چرمی را با یک دستمال نخی کاملا خشک و تمیز کنید.

 :: برچسب‌ها: تعمیراتچی , تعمیر , یخچال , ماشین لباسشویی ,
:: بازدید از این مطلب : 338
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 20 مهر 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : hi

تعمیر یخچال را به متخصصش بسپار

تعمیر لوازم خانگی از جمله تعمیر یخچال، از جمله خدماتی است که باید توسط متخصصین مجرب انجام شود؛ به خصوص به دلیل اهمیت یخچال در زندگی کنونی ما، برخی متخصصین به صورت شبانه روزی به ارائه خدمات تعمیرات یخچال مشغول هستند. 

"تعمیراتچی" بستری فراهم نموده است تا شما بتوانید به صورت رایگان درخواست‌تان را ثبت کنید و با شرح مشکل پیش آمده برای یخچال‌تان، از متخصصین قیمت بگیرید. 

 

خدمات تعمیر یخچال در منزل یا همان تعمیر یخچال فریزر در منزل شامل تعمیر یخچال امرسان، تعمیر یخچال سامسونگ، تعمیر یخچال ال جی، تعمیر یخچال ساید بای ساید و ... می‌شود. بد نیست بدانید متخصصان تعمیر یخچال(تعمیرکار یخچال سیار) مهارت کافی در زمینه دیگر تعمیرات لوازم منزل مانند تعمیر ماشین لباسشویی، تعمیر ماشین ظرفشویی نیز دارند. قیمت تعمیر یخچال متناسب با ایرادات یخچال و قطعاتی که لازم است تعویض شود تعیین می‌شود. هر چقدر که یخچال قدیمی‌تر باشد تعمیر یخچال قدیمی مشکل تر است.

قیمت تعمیر یخچال چگونه تعیین می‌شود؟

کمپرسور یخچال، یخ ساز یخچال، فن موتور یخچال، درب یخچال از اجزایی هستند که معمولا نیاز به تعمیر یخچال را ایجاد می‌کنند. عمده قیمت تعمیر یخچال نیز مربوط به تعمیر همین موارد است. اگر می‌خواهید از هزینه تعمیر یخچال مطلع شوید، هنگام ثبت سفارش تعمیر یخچال به شما قیمت پیشنهادی تعمیر یخچال ارائه می‌شود.

بعد از این‌ که مشکلات یخچال را در هنگام ثبت درخواست تعمیر یخچال بیان کردید، از تعمیرکار یخچال برای شما هزینه پیشنهادی تعمیر یخچال ارسال می‌گردد. بعضی از تعمیرکاران یخچال هزینه تعویض قطعات را به صورت جداگانه حساب می‌کنند، اما ممکن است تعمیرکار یخچال هزینه‌ها را به صورت کلی محاسبه کند. 

چگونه هنگام تعمیر یخچال بودجه خود را مدیریت کنیم؟

اگر یخچال شما بالای 15 سال عمر دارد، مطمئن شوید که ارزش تعمیر یخچال دارد؟! گاهی بهتر است به جای تعمیر یخچال یک یخچال جدید بخرید. در نظر داشته باشید یخچال‌های نو از منظر مصرف انرژی بهینه‌تر کار می‌کنند. هنگام مراجعه تعمیرکار یخچال، از او درباره روشی که می‌خواهد برای تعمیر یخچال به کار گیرد، سوال کنید. با این کار می‌توانید(علاوه بر شفاف شدن روند تعمیر یخچال فریزر) هزینه‌های خود را از قبل بدانید و برای آن برنامه ریزی کنید.

چرا تعمیر یخچال در منزل به صرفه‌تر است؟

تعمیر یخچال در محل و تعمیرکار سیار یخچال یکی از پردرخواست ترین خدماتی است که تعمیرکاران یخچال "خدمت از ما" به مشتریان خود ارائه می‌دهند. تعمیر یخچال در منزل بسیار به صرفه‌تر از تعمیر یخچال در تعمیرگاه یخچال است. زیرا هزینه دستمزد تعمیرکار یخچال مناسب تر می‌شود و تعمیر یخچال در منزل دردسرهای جابجایی مانند یخچال ساید بای ساید را ندارد.

لیست خدمات یک تعمیرکار یخچال برای تعمیر یخچال فریزر

 • تعویض المنت و تعویض ترموستات یخچال
 • تعمیر تریزون(یخ ساز) یخچال ساید بای ساید
 • تعویض فن کندانسور یخچال ساید بای ساید
 • تعمیر موتور یخچال و تعمیر ضربه دیدگی یخچال
 • تعویض کمپرسور و شیر برقی یخچال ساید بای ساید
 • تعویض فیلتر و تمدید شارژ گاز یخچال ساید بای ساید
 • تعویض زبانه درب بار و رگلاژ درب یخچال ساید بای ساید

نوع برند تعمیر یخچال ساید بای ساید در محل

تعمیرات یخچال ساید بای ساید بسیار تخصصی است. پس هنگامی که می‌خواهید برای تعمیر یخچال ساید بای ساید اقدام کنید، دقت زیادی خرج دهید.

 • تعمیر یخچال‌هایسنس
 • تعمیر یخچال میتسوبیشی
 • تعمیر یخچال وست پوینت
 • تعمیر یخچال ساید بای ساید
 • تعمیر یخچال ساید بای ساید دوو
 • تعمیر یخچال ساید بای ساید بوش
 • تعمیر یخچال ساید بای ساید کنوود
 • تعمیر یخچال ساید بای ساید هیتاچ
 • تعمیر یخچال ساید بای ساید اسنوا
 • تعمیر یخچال ساید بای ساید ال جی
 • تعمیر یخچال ساید بای ساید زیمنس
 • تعمیر یخچال ساید بای ساید باکنشت
 • تعمیر یخچال ساید بای ساید آدمیرال
 • تعمیر یخچال ساید بای ساید سامسونگ
 • تعمیر یخچال ساید بای ساید جنرال الکتریک

نکاتی برای پیش‌گیری هزینه‌های سنگین تعمیر یخچال

اقدامات هفتگی و روزانه: تمیز کردن یخچال

 • روزانه و هفتگی یخچال خود را تمیز کنید و مواد اضافی را دور بریزید. این کار باعث می‌شود سیستم خنک کننده و کمپرسور کم‌تر کار کند و دیرتر به تعمیر یخچال نیاز پیدا کنید.

 

اقدامات ماهانه یا هر شش ماه: تعویض فیلتر آب

 • بهتر است هر شش ماه یک بار فیلتر آب یخچال را تعویض کنید تا رسوبات و جرم کم‌تری بگیرد.

 

اقدامات سالانه: تمیز کردن کندانسور یخچال

 • این قطعه به مرور گرد و خاک و چربی می‌گیرد. اگر گرد و خاک روی قطعات بماند، مجبورید هزینه زیادی را بابت تعمیر یخچال و تعویض قطعات بپردازید.

 

نکاتی برای جلوگیری از خرابی یخچال فریزر:

 • مکان قرار گرفتن یخچال هم تراز باشد.
 •  بهتر است غذای گرم درون یخچال نگذارید.
 • حتما از یک محافظ قوی برای اتصال برق استفاده نمایید.
 • فیلتر هوا و آب یخچال در زمان مربوط به خود تعویض گردد.
 • تنظیمات یخچال فریزر را از حالت تنظیمات اولیه اش تغییر ندهید.

 

رایج ترین مشکلات یخچال از زبان مشتریان

بارها پیش آمده است که متوجه می‌شویم که چراغ یخچال روشن نمی‌شود یا یخچال درست خنک نمی‌کند. یا درب یخچال بسته نمی‌شود، از یخچال صدایی به گوش می‌رسد، مواد درون یخچال یخ می‌زنند و میوه‌ها و خوراکی‌های یخچال در حال خراب شدن هستند. این موارد همگی از مشکلات رایج یخچال و نیاز به تعمیر یخچال دارد. نیازی نیست برای تعمیر یخچال فریزر به دنبال تعمیرکار یخچال بگردید.

8 مورد از مشکلات متداول که به تعمیرات یخچال منجر می‌شود:

یخچال شما ممکن است در طول استفاده مدام دچار مشکلاتی شود. که ما در ادامه به رایج ترین مشکلات یخچال و عیب یابی یخچال و تعمیر یخچال پرداخته ایم.

 

1- علت صدای زیاد یخچال

این موضوع می‌تواند شما را نیازمند تعمیر یخچال نماید چرا که ممکن است ناشی از موتور یخچال، نشانه وجود مشکل در موتور فن کندانسور، موتور فن اواپراتور باشد.

 

2- علت یکسره کار کردن یخچال

خیلی زود از خدمات تعمیرات یخچال فریزر "خدمت از ما" بهره مند شوید تا مشکل تعمیر یخچال جدی تر نشود.

 

3- خرابی و فاسد شدن یا پارگی لاستیک‌های دور درب یخچال

از تعمیرکار یخچال فریزر خود درخواست تعویض لاستیک کنید.

 

4- علت داغ کردن زیاد موتور یخچال

تا زمانی که به تعویض موتور یخچال نیازمند نشده اید به تعمیرات یخچال فریزر بپردازید.

 

5- چرا فریزر منجمد نمی‌کند؟

اگر فریزر شما منجمد نکند مواد غذایی فاسد می‌شوند، بنابراین سریعا برای تعمیر یخچال توسط بهترین تکنسین دست به کار شوید.

 

6- چرا یخچال فریزر برفک می‌زند؟

برفک زدن یخچال فریزر رایج ترین مشکل یخچال است که باید در سریع‌ترین زمان ممکن برای تعمیر یخچال دست به کار شد.

 

7- چرا فن یخچال کار نمی‌کند؟

اگر فن یخچال کار نکند، قطعات یخچال شما داغ کرده و مشکلاتی را به همراه خواهد داشت، بنابراین سریعا با تعمیرکار یخچال برایتعمیر یخچال خود تماس حاصل نمایید.

 

8- چرا یخچال روشن نمی‌شود؟

اگر یخچال شما روشن نمی‌شود ابتد باید از اتصال برق یخچال و فیوزها مطمئن شوید. اگر از متصل بودن برق مطمئن بودید ممکن است روشن نشدن یخچال به دلیل خرابی رله اورلود مربوط به مدار کمپرسور، سوئیچ کنترل دمای سرد، برد کنترل الکترونیکی و ... باشد.:: برچسب‌ها: تعمیراتچی , تعمیر , یخچال , ماشین لباسشویی ,
:: بازدید از این مطلب : 310
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 19 مهر 1399 | نظرات ()